Artykuły

Firma

Betoniarnia TRANSBET Mariusz Grochowicz Spółka Jawna swą działalność rozpoczęła w 1993 r. Jesteśmy firmą rodzinną.

Od początku istnienia zakładu, główną dziedziną naszej działalności jest produkcja betonu towarowego dla odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych. Dzięki indywidualnemu podejściu do Klienta oraz wysokiej klasy produktów w połączeniu z terminowością dostaw Betoniarnia rozwija się bardzo dynamicznie stając się jednym z lokalnych liderów rynku produkcji betonu towarowego.
Wiele lat systematycznego i stabilnego rozwoju pozwoliło nam na pasmo inwestycji nadających kształt dzisiejszego obrazu Naszej firmy. W dniu dzisiejszym mamy jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych betonu towarowego w regionie, własny park maszynowy i transportowy z zapleczem mechanicznym, oraz to co w każdej firmie jest najważniejsze, czyli zgrany zespół kompetentnych i wykwalifikowanych pracowników. Wychodząc naprzeciw Naszym klientom w 2013r. wprowadziliśmy szereg nowych asortymentów, tj. stal zbrojeniowa, wyroby hutnicze, sprzedaż naturalnych kamieni ozdobnych oraz kostki granitowej, sprzedaż szamb betonowych, sprzedaż kruszyw budowlanych.
Posiadamy przyzakładowe laboratorium betonu oraz współpracujemy z Centrum Technologii Budownictwa przy Politechnice Rzeszowskiej, aby zapewnić najwyższej jakości towar. Dzięki odpowiedniemu doborowi składników potrzebnych do produkcji masy betonowej zapewniamy niebywałą trwałość betonu, potwierdzoną długim okresem użytkowania w konstrukcjach budowlanych.
Nasza Firma dba o ochronę środowiska i dlatego zakład wyposażony jest w stanowisko do mycia sprzętu oraz urządzenie do recyklingu betonu. Gwarantujemy trwałość i jakość, fachowe doradztwo, konkurencyjne ceny oraz produkt najwyższej klasy!

Główna siedziba spółki mieści się w Przemyślu przy ul. Topolowej 5 (w bezpośrednim sąsiedztwie Wojewódzkiego Ośrodka Egzaminacyjnego Dla Kierowców).

W 2015 roku spółka otworzyła nowy załad betoniarski w Radymnie przy ulicy Kosciuszki (w bezpośrednim sąsiedztwie ZEK Kruszgeo).

Beton i jego skład

Mogłoby się wydawać, że beton to materiał powstały po związaniu spoiwa, kruszywa i wody- „wystarczy tylko wymieszać i gotowe”- jednak to nie takie proste. Skład betonu należy tak dobrać, aby zostały spełnione określone wymagania dla mieszanki betonowej i betonu, łącznie z konsystencją, gęstością, wytrzymałością, mrozoodpornością, wytrzymałością, wodoszczelnością, trwałością, ochroną przed korozją stali w betonie, z uwzględnieniem procesu produkcyjnego i planowanej metody realizacji prac betonowych. Nasza Firma dzięki ścisłej kontroli jakości, zapewnia bezproblemowe spełnienie powyższych wymagań.

Cement
Podstawowym składnikiem betonu jest spoiwo mineralne, które możemy określić jako drobno zmielony materiał nieorganiczny, który po zmieszaniu z wodą lub wodnym roztworem określonego związku chemicznego tworzy plastyczny zaczyn wiążący, a następnie twardniejący w wyniku zachodzących w nim procesów fizykochemicznych. Naszymi głównymi dostawcami cementu są największe polskie cementownie, mająca szeroki asortyment najlepszych jakościowo produktów oraz wysoko kwalifikowane doradztwo techniczne.

Kruszywo
Kolejnym niezbędnym materiałem potrzebnym do produkcji betonu jest drobne i grube kruszywo. Jego rodzaj i dobra jakość mają również bardzo duży wpływ na osiągnięcie przez beton wymaganych parametrów. Surowce te w głównej mierze zapewniają Naszej firmie lokalne kopalnie kruszyw.

Domieszki
Mieszanka betonowa cały czas jest poddawana modyfikacjom. Nie byłoby to możliwe bez powstawania coraz to nowszych, skuteczniejszych domieszek do betonu. W ostatnim 25-leciu widoczny jest bardzo duży wzrost zużycia domieszek przy produkcji mieszanek betonowych, co skutkuje między innymi na uzyskaniu odpowiednich właściwości betonu. Dostawcami chemii budowlanej do mieszanek betonowych dla Naszej wytwórni są znani liderzy na rynku polskim, MC Bauchemie oraz BASF.